Znajdź nocleg:Cena od
Cena do
Szukana fraza

Domek letniskowy - Domek na dzikich Mazurach

<  ^ 
Adres
Domek letniskowy - Domek na dzikich Mazurach
Kościelna 3 a, Radzieje

tel. 501061306
radioaktywni2015@gmail.com
Cennik
300 - zł obiekt za dobę
Doba hotelowa 14 - 11
Dodatkowe informacje

Ilość miejsc: 7
Ilość obiektów: 1

Opis
Zapraszamy na Mazury.
Jest to obszar wyjątkowy. Niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym, pełen historycznych zabytków oraz uwielbiany przez miłośników żeglarstwa, wędkarstwa i rowerów.
Wielkie Jeziora Mazurskie słyną z niezliczonych siedlisk rzadkich ptaków. Można tu obserwować wiele gatunków m.in. uważanego za symbol Mazur kormorana. Mazury to także kraina bocianów, żyje tu rzadki bocian czarny.

Zapraszamy gości ceniących sobie relaks na łonie natury, z dala od zgiełku miasta. W drewnianym, całorocznym domu może mieszkać wygodnie 7 osób. Do dyspozycji jest całe wyposażenie, które pozwala na komfortowy pobyt.

Wieś Radzieje jest położona w samym centrum północno-zachodniej części Wielkich Jezior Mazurskich. Nazwa wsi powstała od niemieckiej nazwy Rosengarten, co oznacza ogród róż. We wsi atrakcją jest odrestaurowany kościół z 1827. To jeden z bardziej nietypowych kościołów mazurskich, zbudowany na planie ośmioboku według projektu późniejszego króla Prus Wilhelma IV.

W bliskim sąsiedztwie znajduje się jezioro Dobskie ze słynną wyspą Kormoranów, gdzie swoje lęgowisko ma tysiące ptaków. Jezioro jest rezerwatem przyrody ze strefą ciszy. Czysta woda, łagodnie nachylone piaszczyste dno sprawia, że kąpiel w tym jeziorze to wielka przyjemność. Przy jeziorze znajduje się plaża sołecka z drewnianym pomostem. W sezonie (po wcześniejszym umówieniu) można korzystać z ze sprzętu windsurfingowego i żeglarskiego. Jest także możliwość odbycia statkiem kilkugodzinnego rejsu po okolicznych jeziorach. We wsi znajduje się mała stadnina koni z możliwością korzystania z nauki jazdy i przejażdżek konnych (po wcześniejszym umówieniu).
Przez wieś Radzieje biegnie stara linia kolejki wąskotorowej łącząca Węgorzewo z Kętrzynem. W sezonie turystycznym przywracany jest ruch kolejki spalinowej, którą można się wybrać m.in. do Węgorzewa czy do Gierłóży, gdzie znajduje się „Wilczy Szaniec” była wojenna kwatera Hitlera. Tam też odbywają się przejażdżki sprzętem wojskowym. W Gierłoży znajduje się również Mazurolandia, czyli park miniatur zabytków mazurskich, szczególnie lubiany przez dzieci.
Inną wielką atrakcja jest zachowany w całości kompleks bunkrów Mamerki oraz muzeum Kanału Mazurskiego. To w Mamerkach w 2016 roku poszukiwano Bursztynowej Komnaty.

Sympatycy żeglarstwa znajdą coś dla siebie w znanej wiosce żeglarskiej Sztynort. Jest tu możliwość wypożyczenia jachtów i zjedzenia smażonej rybki. Latem odbywają się tu liczne koncerty zespołów szantowych. Mazury to raj dla miłośników dwóch kółek. Rowerem można poruszać się po wielu ścieżkach rowerowych. Jedna z nich to „Błękitna wstęga jezior” licząca prawie 80 km. Częstym widokiem są balony. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć Mazury z góry, może skorzystać także z tej formy zwiedzania. Na niedalekim lotnisku pod Kętrzynem organizowane są pokazy lotnicze.

Na Mazurach każda pora roku jest piękna. Zimą turyści mogą korzystać m.in. ze stoku narciarskiego w Gołdapi.
Odległości od domu :
sklep ok. 300 m, kościół ok. 200 m, Jezioro Dobskie ok. 1.5 km, stadnina ok. 700 m, Gierłóż „Wilczy Szaniec” ok. 12 km, Mamerki ok. 9 km, Węgorzewo 18 km, Kętrzyn 19 km, Giżycko 35 km, Mrągowo 45 km, Gołdap 45 km, Mikołajki 56 km, Augustów 124 km, Frombork 149 km, Gdańsk 235 km,

Udogodnienia

Obiekty w pobliżu
Galeria zdjęć
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij
Oceny:
Ocena operatora: 0
Wasze komentarze [0]:
Musisz być zalogowany, żeby komentować.

Wyświetleń: 2549

Zobacz na mapie...